GOŚCIE Z ALMOND BANCROFT SCHOOL W GULCZU

20 | 12 | 2018

« powrót

We wtorek, tj. 18 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne wigilijne spotkanie dwóch zaprzyjaźnionych szkół – Szkoły Podstawowej im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu i Almond Bancroft School w stanie Wisconsin. To wyjątkowa wizyta gości, bo co roku i to już od 6 lat spotykamy się za pomocą aplikacji Skype, by zaśpiewać dla siebie świąteczne piosenki i kolędy, życzyć sobie: Wesołych Świąt!

Tym razem goście przygotowali dla nas montaż słowno-muzyczny w audytorium.
W spotkaniu udział wzięli znamienici goście: Dyrektor szkoły Almond Bancroft - Jeff Rykal, Dyrektor oświatowy - pan Dennis Raabe i jak zwykle Burmistrz Stevens Point – pan Mike Wiza ze swoimi gośćmi oraz społeczność szkolna Bancroft, począwszy od przedszkola do uczniów klasy piątej. Przywitali się z nami po polsku i życzyli nam tradycyjnie: Wesołych Świąt! przedstawicielki Stowarzyszenia Świadomości Dziedzictwa Kulturowego.To spotkanie nie miałoby miejsca, gdyby nie wieloletnia przyjaźń i zaangażowanie dwóch wspaniałych nauczycielek z AlmondBancroft School – pani Brendy Ramczyk i pani Amandy Negro, które utrzymują regularny kontakt ze szkołą.

Z naszej strony ekranu gości przywitała pani Barbara Pawlak w imieniu pana dyrektora Mirosława Nawrota oraz Wiceburmistrz Wielenia, pan Jan Graczyk. Wśród gości zasiadł radny powiatowy, pan Janusz Białoskórski, Komendant Policji – pan Piotr Ryżek, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, pani Beata Kościelska, przedstawiciele rodziców, pani Ewa Kania, przyjaciele szkoły oraz nauczyciele oraz uczniowie.

Z wypiekami na twarzy oglądaliśmy występy obu szkół. Cała sala rozbrzmiewała polskimi kolędami. Dyrektor szkoły w Bancroft podziwiał zdolności i talenty naszych uczniów, którzy swoje role odegrali koncertowo. Burmistrz Stevens Point zapowiedział, że zamierza odwiedzić nas w przyszłym roku w maju wraz z kilkoma gośćmi, którzy są niesamowicie ciekawi miejsc, z których pochodzą ich przodkowie. Czekamy z niecierpliwością na te odwiedziny.

Prawie dwugodzinne spotkanie zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka JingleBells. Życząc sobie nawzajem zdrowia i pomyślności, rozeszliśmy się do swoich domów ze śpiewem na ustach i gorącym sercem.

                                                                                                                 Kamila Trybuchowska-Wisła

 

 Gdy śliczna Panna

 

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLONII AMERYKAŃSKIEJ W GULCZU    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com