Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Wycieczka do Wrocławia

28 | 05 | 2017

« powrót

W dniach od 23 do 25 maja 2017 roku, 17 uczniów pod opieką nauczycieli udało się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia zwiedzali ZOO i Afrykarium - oceanarium prezentujące ekosystemy wodne (morskie i słodkowodne) oraz lądowe fauny Afryki. Następnie pojechali do miejsca zakwaterowania. Po kolacji udali się na pokaz fontann przy Hali Stulecia.

Nastepnego dnia zwiedzali Wrocław z przewodnikiem: stary rynek, Ostrów Tumski, szukali krasnali wrocławkich. Następnie udali sie do Muzeum Pana Tadeusza, które wszystkim bardzo się podobało. Świetnie zaprojektowana ekspozycja multimedialna (z uwzględnieniem m.in. technologii Oculusa, w której – dzięki specjalnym okularom – można doświadczyć wirtualnej podróży w przestrzeni, mappingu, jaki jest pokazywany na ścianach dziedzińca muzeum, ekranów parowych, są na nich wyświetlane sceny z filmów, czy wreszcie avatara). Po wizycie w muzeum udali się na rejs statkiem po Odrze. Zmęczeni wrócili do miejsca zakwaterowania na obiadokolację.

Trzeciego dnia podziwiali panoramę Wrocławia z najwyzszego budynku - Sky Tower. Pięćdziesiąt sekund windą i jesteśmy na 49. piętrze Sky Tower    najwyżej położonym punkcie widokowym w Polsce. Widok zapiera dech w piersiach. Będąc we Wrocławiu trzeba to koniecznie zobaczyć! Następnie udali się do Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. Tutaj nie można się nudzić. Hydropolis jest ultranowoczesnym centrum wiedzy pełnym nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. W Hydropolis przygoda zaczyna się już przy wejściu, które prowadzi przez ścianę wody. Ale spokojnie fotokomórka przerywa strumień w taki sposób, aby zwiedzający mogli wejść na wystawę suchą stopą. W środku wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce.  Pasjonaci biologii człowieka dowiedzą się ile wody dziennie potrzebne jest np. dorosłemu mężczyźnie, a ile niemowlęciu. Osobny dział dotyczy urządzeń hydrotechnicznych i systemów zarządzania wodą współcześnie. Interaktywny stół z mapami  Wrocławia m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych. Po tej wyczerpujacej lekcji uczniowie udali się do Ogrodu Japońskiego na krótki odpoczynek przed podróżą powrotną do domu. Ogród jest kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin.

W drodze powrotnej wstapili do Mc`Donalds, aby się posilić. Zmęczeni i pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domu.

 

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLONII AMERYKAŃSKIEJ W GULCZU    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com