Maszyna pracuje a dziecko obserwuje

11 | 03 | 2019

« powrót

Dnia 5 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu została zaprezentowana prelekcja przez pracownika KRUS w Czarnkowie Pana Zbigniewa Skorupę. Spotkanie zorganizowano dla dzieci i uczniów pod hasłem: „Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: klasy I-IV i V-VIII.

                W trakcie spotkania z młodszą grupą został odtworzony film pod tytułem „Rodzina Porażków” oraz omówiono zagrożenia związane z pracą na gospodarstwie. Podczas spotkania z grupą starszą została pokazana ciekawa prezentacja na temat zachowania bezpieczeństwa przy pracach rolnych.

Głównym celem obu prezentacji było pokazanie dzieciom prac, jakich nie mogą wykonywać w gospodarstwie rolnym oraz jakich zagrożeń mogą się spodziewać podczas zabawy i przebywania w miejscach niebezpiecznych. Również zabawy z ogniem i wypalanie traw stwarzają ogromne zagrożenie dla otoczenia, życia ludzi i zwierząt.  Uczestnicy obu spotkań wykazali się dużym zainteresowaniem oraz aktywnie brali w nim udział.

                Dodatkowo dowiedzieliśmy się o IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci, którego hasłem w tym roku jest: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Na pewno nasi uczniowie chętnie wezmą w nim udział.

                                                                                                                      Maciej Waśko

 

 

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLONII AMERYKAŃSKIEJ W GULCZU    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com